Szecessziós diákdetektívek
Sakk szimultán a Szacsvayban

Nagyvárad- Pénteken a váradi városháza dísztermében díjazták azokat az I-VIII. osztályos diákokat, akik részt vettek a Bihar Megyei Műemlékvédelmi Alapítvány és a Tanfelügyelőség projektjében.

A Bihar Megyei Műemlékvédelmi Alapítvány és a Megyei Tanfelügyelőség Szecessziós detektívek elnevezésű közös oktatási projektjének fő célja a váradi műemléképületek népszerűsítése volt. A péntek délután a városháza dísztermében zajlott díjkiosztó gálaünnepségnek két díszvendége is volt: Caroline Socie a francia nagykövetség intézmények közti együttműködés felelőse és Claire Stoullling, Nancy városa Szépművészeti Múzeumának igazgatója. A megjelenteket Mircea Mălan alpolgármester üdvözölte, köszönetet mondva a szervezőknek, amiért megértették, hogy milyen gazdag építészeti értékekkel rendelkezik a város. Ugyanakkor azon meggyőződésének adott hangot, hogy ezeket közösen jobban meg lehet védeni és őrizni. Adrian Lipoveanu, a Bihar Megyei Műemlékvédelmi Alapítvány elnöke elmondta, hogy az ötlet tőle és Angela Lupşea ügyvezető igazgatótól származik, és reméli, hogy tanulva a nálunknál civilizáltabb nyugat-európai városoktól, a projektnek folytatása is lesz. Daniel Negrean főtanfelügyelő örömét fejezte ki, hogy sikeresnek bizonyult az együttműködés, és bejelentette, hogy ezen felbuzdulva, jövőre a középiskolások számára is meghirdetik...

Szerzõ: Ciucur Losonczi Antonius - olvasd el a teljes cikket