A"CHECKMATES - CHESSMATES -Fostering student motivation through logic games" projekt iskolánkhoz kapcsolódó eseményei

I. Erasmus+ Project WEBSITE

II. CIKCAKK SAKK DAL

III. TÁJÉKOZTATÓ a projektről        ÚJSÁGCIKK a projektről

IV. Erasmus találkozó Diósdon (Magyarország) 6 ország részvételével (Románia, Magyarország, Spanyolország, Lengyelország, Bulgária, Litvánia)

FOTÓALBUM

V. A Szacsvaysok bemutatkozó filmje az Erasmus projekt első találkozóján, Diósdon (Magyarország)

KISFILM

ÖSSZEFOGLALÓ

OVIDAN - CIKK

VI. Játékos tanulás pedagógusoknak

VII. NAGYVÁRADON

Első nap: Látogatás a Megyei Tanácsnál, iskolánk központi épületében , kulturális műsor, szimultán sakkverseny, interjúk, sajtótájékoztató, flashmob, városnézés, megbeszélés, tervezés.

FOTÓALBUM_1

Második nap: Püspöki iskola, Petőfi Sándor Iskola Székelyhídon, az Irinyi testvérek szobra Bihardiószegen, Biharsályi, váradi várséta.

FOTÓALBUM_2

Harmadik nap: Kisiskola (logikai játékok), a Városháza tornya, Leonardo da Vinci terveiből készült kiállítás, búcsúvacsora.

VIII. LENGYELORSZÁGBAN

Első nap: látogatás a brodnicai 2. számú Általános Iskolában, sakkverseny - I. forduló, játszóház

FOTÓALBUM_1

Második nap: látogatás a brodnicai óvodában, megbeszélés, sakkverseny - II. forduló, cserkész ügyességi és tájékozódási verseny a Ryteblota erdőben, cserkészjátékok

FOTÓALBUM_2

Harmadik nap: kirándulás Torunba: Tudományos Élményközpont, városnézés, Kopernikusz Múzeum, vár, főtér, Kopernikusz Könyvtár (logikai társasjátékok)

FOTÓALBUM_3

Negyedik nap: brodnicai városnézés: vár, Természettudományi Múzeum, főtér, látogatás Foluszekbe, a Történelmi Oktatási Központba (ügyességi játékok)

FOTÓALBUM_4

Ötödik nap: díjazás, logikai játékok, bowling, búcsúvacsora

FOTÓALBUM_5

A mi SAKK DALUNK, közös énekléssel

IX. SAKKPALOTA

X. BIHARSÁLYIBAN

XI. BULGÁRIÁBAN

Nulladik nap: Nevezetességek útközben: Nagyszalonta, Arad, Temesvár, Herkulesfürdő, Vaskapu

FOTÓALBUM_1

Első nap (2019.11.18): Kulturális program, a résztvevő országok bemutatkozója, városnézés (Baba Vida vár, zsinagóga, török mecset), Zsófi szülinapja

FOTÓALBUM_2

Második nap: Triviador (Honfoglaló) verseny nemzetközi csapatokkal, vagyis minden csapathoz minden ország 1-1 képviselője tartozott. A 9 csapat több fordulós versenyében első helyen végzett csapatot erősítette Magyaros Dávid, a másodikat Váradi Kristóf, a harmadikat Szalay Csenge. Ez idő alatt a pedagógusok megbeszélést tartottak, kiértékeltük az első évet, megterveztük a következő tevékenységeket. LEGO robotokat próbáltak ki a diákok, majd a finom ebéd után ismét városnézés volt. Vacsora előtt és után sakk és logikai játékok a szállodában. Különös élmény volt számunkra, látni, tapasztalni, ahogyan megismerkedtek, megbarátkoztak a különböző országokból érkező diákok, s már második nap úgy játszottak, beszélgettek egymással, mintha régi ismerősök lennének.

FOTÓALBUM_3

Harmadik nap: Tanulmányi kirándulás: Magura barlang, Belogradchik sziklák és erőd, állattani múzeum, sakk és logikai játékok.

FOTÓALBUM_4

Negyedik nap: Triviador verseny, sport, nyilatkozás a sajtónak, tangram verseny, búcsúbuli.

FOTÓALBUM_5

Ötödik nap: Kvíz kérdések a hét folyamán látottakból, sakk, sport, városnézés, sakkbajnokság a szállodában, logikai és ügyességi játékok, búcsúzás.

FOTÓALBUM_6

XII. LITVÁNIÁBAN

Fogadás a városházán, múzeumok, logikai játékok ifjúsági klubban, bepillantás önkénteseket kiképző terembe, nemzeti ünnep, konferencia, hagyományőrző kézműves foglalkozás, néptánc, városnézés Kaunasban, Vilniusban, sok-sok tanulságos, ötletes beszélgetés, angol nyelv gyakorlása. Köszönjük a litván kollégáknak a rengeteg élményt!

FOTÓALBUM

ÖSSZEFOGLALÓ