Iskolai felújítások zajlanak

A váradi önkormányzat Ingatlankezelőségének megrendelésére ebben az időszakban 27 tanintézetben zajlanak különböző munkafázisban levő beruházások. Emellett generáljavítások is folynak.

Felújították a Szacsvay Imre Általános Iskola téglakerítését hátul és oldalt, ami 13 ezer lejébe került az Ingatlankezelőségnek. A tanintézet kérvényezte a C épülettest bővítését, de csak a tervezés 7500 euróba kerülne, a kivitelezés pedig körülbelül 100 ezer euróba. Az elképzelés szerint ugyanis a földszinten lenne egy díszterem, az emeleten pedig két osztály. Mindez időigényes folyamat, a központi elhelyezkedés és a műemlékjelleg miatt. Ugyanakkor az utcára néző főépület jogi helyzete pedig még mindig nem tisztázott- magyarázta Benyovszky Tünde.   ...

A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius