Tudományos nap a Szacsvayban

November 28-án megtartották a Magyar Tudomány Napját a váradi Szacsvay Imre Általános Iskolában. A tudományos napot több heti közös munka előzte meg.

Magyar Tudomany Napja a Szacsvayban

November 3-a a Magyar Tudomány Napja. Ennek okán született meg az ötlet a váradi Szacsvay Imre Általános Iskola tantestületében, hogy az oktatási intézményben is szervezzenek tudományos napot, amelyen a résztvevő diákok a különböző magyar kutatókkal, tudósokkal és feltalálókkal, valamint találmányaikkal ismerkedhetnek meg. Az ötlet megszületésétől számítva szűk egy hónap alatt állt össze a tudományos nap többek között Kincs Gréte biológia tanárnő, Hosu Magdolna fizika-kémia tanárnő, Oltean Emese fizika-kémia tanárnő, Tăut Elisa földrajz tanárnő, valamint, Bődi Zsófia, Molnár Tünde és Nagy Gyöngyike matematika tanárok szervezésében. A tudományos napon különböző programokkal készültek tudományágaktól vagy tantárgyaktól függően. Tizenegy órától a negyedikesek, míg 12 órától az V., VI., VII. és VIII. osztályosok tekinthették meg a bemutatókat, magyar találmányokat felsorakoztató kiállításokat, kísérleteket, a magyar tudósokról és kutatókról készült plakátokat és előadásokat. ...

A cikk írója: Nagy Noémi