Tanévköszöntő lufieregetéssel a biharpüspöki iskolánál

Kegyes volt az időjárás tegnap a váradi Szacsvay Imre iskola biharpüspöki részébe járókkal: az eső megvárta szinte a teljes ünnepség végét, így senki nem ázott el az udvaron tartott eseményen, sőt, meg a diákok lufieregetéses tanévköszöntője is épp belefért az eső előtt.

Az iskola eme épületében ugyanis 12-re esett a tanévnyitó: Pásztor Gabriella igazgatónő rövid beszédében az oktatás történelmi kezdeteiről is beszélt, ugyanakkor a legutóbbi fejleményekről is. Felidézte például, hogy szinte váratlanul tábor jellegű foglalkozás zárta az augusztust náluk, ugyanis jött egy ilyen lehetőség, gyorsan pályázatot írtak, és már mehetett is a tanév előtti utolsó napokban a játékos tanulás, ebben a keretben. A táborban résztvevők közül egy fiút és egy lányt is a mikrofonhoz hívott, hogy elmondják, milyen volt.

A cikk írója: Szeghalmi Örs