Iskolát „kóstoltak” a Szacsvay Iskolában

Iskolakóstolóra várták szombat délelőtt az előkészítő osztályba lépő gyerekeket és szüleiket a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskolában. Míg a gyerekek játékosan ismerkedtek az iskolával, tanítónénikkel, addig a szülők hasznos információkkal szolgáló előadásokra ülhettek be.

Az elmúlt szombaton a gyerekeket és szülőket egyaránt megszólító iskolabemutató az iskola főépületében szombat délelőtt 10 órától kezdődött, a tanintézmény tornatermében tartott gyülekezőn a gyerekek megismerkedhettek a foglalkozásokat tartó, illetve a jövő tanévtől új osztályokkal induló tanítónénikkel: Zahu Valériával, Antal Fórizs Enikővel, Fechete Erikával és Körtvélyesi Kingával (Step by Step osztály), Bányai Edinával és Németi Etelkával (Step by Step osztály). A játékos tanulás ideje alatt a szülők a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat szerezhették meg, illetve dr. Uitz Gyöngyi általános orvostól az egészséges életmódról, dr. Kiss Emőke pszichológustól pedig az iskolaérettségről hallgathattak előadást. Az iskolakóstolgató alkalmával a jelenlevők egy meglepetésben is részesültek: a szülői bál bevételéből az iskola alagsorában levő kis tornateremben egy különleges, hüllőkből, pókokból, rovarokból álló kiállítást rendeztek be, amit előző nap az iskola jelenleg diákjai is szemügyre vehettek. ...

A cikk írója: János Piroska