Pályaorientációs központot és bentlakást avattak

Tegnap délután Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár jelenlétében felavatták a Szacsvay Imre Általános Iskola Körös utcai épületegyüttesében a felújított bentlakást.

Pásztor Gabriella igazgatónő köszöntötte az ünneplőket, megemlékezve egyúttal arról, hogy október elseje az Idősek Világnapja. Azt mondta: szeretik az iskolát, az új épületegyüttest, amit a tavaly vettek birtokukba az RMDSZ-nek köszönhetően. Jelezte: a most felújított részt a földszinten használták eddig étkezde formájában, illetve az első emeleten két osztályt, a könyvtárat és az olvasótermet rendezték be. A bentlakás a második és harmadik emeleten fog működni, köszönet a támogatásért, mert igencsak rossz állapotban volt, és önerőből messzemenően nem tudták volna rendbe tenni. ...

A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius