Nagyváradi séta Ady Endrével

Nagyvárad- A Szacsvay Imre Általános Iskola és az RMDSZ várad-olaszi alapszervezetének rendezésében csütörtökön Nagyváradi séta Adyval elnevezéssel irodalmi-helytörténeti programok zajlottak diákoknak.

A Szacsvay Imre Általános Iskola és az RMDSZ várad-olaszi alapszervezete csütörtökön Nagyváradi séta Adyval elnevezéssel irodalmi-helytörténeti és ismeretszerző jellegű rendhagyó ünnepnapot hirdetett IV-VIII. osztályos diákok számára. A Pásztor Gabriella igazgatónő, Kecse Gabriella várad-olaszi RMDSZ-elnök és Tunyogi Katalin tanítónő koordonálásában zajlott versenyt második alkalommal bonyolították le, úgy emlékezve Ady Endre születésének 135. évfordulójára, hogy váradi sétára hívták különböző, magyar tannyelvű iskolák diákjait. A 10-15 fős csoportokat saját pedagógusaik kísérték a Léda/Brüll-ház, Ady Emlékmúzeum, Astoria vendéglő (volt EMKE-kávéház), Szigligeti Színház, Holnaposok-szobra útvonalon úgy, hogy a megadott helyszíneken szakemberek tartottak 5-10 perces ismeretterjesztő előadásokat, ezt követően pedig a gyerekek az elhangzott információkhoz kapcsolódó három villámkérdésre kellett válaszolniuk szóban...

Szerzõ: Ciucur Losonczi Antonius
olvasd el a teljes cikket