Együtt szavalták a Himnuszt

Több száz diák, tanárok és a Szigligeti Színház művészeinek közreműködésében hangzott el a Himnusz a váradi Szacsvay Imre Általános Iskolában január 22-én.

A Magyar Kultúra Hetének keretében január 22-én délelőtt, a Magyar Kultúra Napján a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola több száz diákja és tanárai, valamint Molnár Júlia és Meleg Vilmos, a Szigligeti Színház művészei együtt szavalták el Kölcsey Ferenc Himnusz című költeményét az iskola főépületének udvarán az Együtt szaval a nemzet program keretében. A közös szavalat nem újdonság az iskolában, már négy éve szerveznek ilyen vagy hasonló tevékenységeket. Ezeket Pásztor Gabriella, az iskola igazgatónője idézte fel: négy éve szeptemberben Petőfi Sándor Szeptember végén című versét szavalták el. Három évvel ezelőtt indult az Együtt szaval a nemzet akció, akkor az iskola él tanulói ettől a programtól függetlenül Érsemjénben voltak és ott szavalták el a Himnuszt. Tavaly, az Együtt szaval a nemzet akcióhoz kapcsolódva szintén Molnár Júlia, Meleg Vilmos és más színművészek vezetésével szavalták el együtt a Himnuszt. „Azért idéztem fel az eseményeket, hogy büszkék lehessünk arra, hogy hagyományt teremtettünk ezzel a közös szavalattal” – tette hozzá az igazgatónő. A pénteki alkalmon az iskola diákjai használatba vehették a tanintézmény udvarán álló könyvfát is, ami hasonló a December 1. parkban, valamint a Bunyitai-ligetben található könyvfákhoz.

A cikk itt olvasható

A kisiskolában készített fotók itt láthatóak