Szacsvaysok nyertek Keresztesen

Kedden tizennyolcadik alkalommal szervezték meg Biharkeresztesen a Szülőföldem Biharország elnevezésű általános művelődéstörténeti és honismereti vetélkedőt, melyen minden évben a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola is részt vesz.

Az idén 7, öt fős csapat volt jelen a régióból, a Szacsvayt pedig egy olyan, III-IV. osztályos diákokból álló csoport képviselte, melynek tagjait Buzási Noémi és Kiss Nóra tanítónők készítették fel. Ugyanakkor a szurkolótábort erősítette Pásztor Gabriella igazgatónő, Dani Béla Péter, a Bihar-Bihor Iskolaszövetség elnöke és Tunyogi Katalin tanítónő, a Bihar-Bihor Iskolaszövetség elnökhelyettese. A feladatok közt elméleti rész, kézműves-foglalkozások (bábukészítés, tojásfaragás) és ügyességi játékok szerepeltek, a versenyt pedig a váradi gyermekek nyerték: Erdei Melissa, Sepsi Zoltán, Váradi Szilvia, Balogh-Soós Norbert és Kurth-Varsoczky Réka, póttag: Szilágyi Róbert.