Nagyváradi séta Ady Endrével

Nagyvárad- Ady Endre születésének 136. évfordulója alkalmából a Szacsvay Imre Általános iskola, az RMDSZ Bihar megyei, valamint várad-olaszi szervezete sétára invitálta a város magyar diákjait.

A Szacsvay Imre Általános Iskola, az RMDSZ Bihar megyei, valamint várad-olaszi szervezete Nagyváradi séta Adyval elnevezéssel hirdetett irodalom-helytörténeti, ismeretszerző, rendhagyó koszorúzással egybekötött ünnepnapot múlt pénteken, a költő születésének 136. évfordulója alkalmából. A 160- gyermek- 10-15 fős, IV-VIII. osztályos diákokból álló csoportok- a Léda/Brüll-ház, Ady emlékmúzeum, volt EMKE kávéház, Szigligeti Színház, a Holnaposok-szobor, Ady Endre Középiskola útvonalat járták végig, az emlékezés pedig Ady mellszobrának a megkoszorúzásával zárult. Itt Kecse Gabriella, a Szacsvay Imre Általános Iskola aligazgatónője, az RMDSZ várad-olaszi szervezetének elnöke köszöntötte a megjelenteket, a tanintézet diákja, Szatmári Loretta pedig felolvasta Ady Endre Követelő írás sorsunkért című költeményét. ...

A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius