Himnusz-klub: a Szacsvay dobogós

Hétfő este a Szigligeti Színházban zajlott Magyar Kultúra-napi gálaünnepség keretében megtörtént az RMDSZ nagyváradi szervezete által Himnusz klub elnevezéssel meghirdetett, a váradi iskoláknak szóló pályázat eredményhirdetése.

Ennek az volt a lényege, hogy a benevezők lényegében egy-egy rövidfilmet kellett készítsenek arról, hogy a benne szereplő diákok elmondják a himnusz egy-egy sorát egymás után. Mint elhangzott, hat tanintézmény jelentkezett: a Szacsvay Imre Általános Iskola, a Iosif Vulcan Főgimnázium, a Művészeti Líceum, az Ady Endre Középiskola, Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium és a Mihai Eminescu Főgimnázium, és összesen körül 500 résztvevőt mozgatott meg a felhívás. A zsűrizés két kategóriában valósult meg: volt egy szakmai zsűrizés, és ezzel párhuzamosan a Facebookon, a váradi RMDSZ oldalán folyt a lájkvadászat. A kettő kombinációjából, összevetéséből alakult ki a végleges sorrend, vagyis lett a győztes a Mihai Eminescu Főgimnázium csapata (a diákokat felkészítői Hochhauser Enikő igazgató-helyettes és Kurucz Éva tanárnő). Második helyen a Lorántffy, harmadikon a Szacsvay végzett, dicséretet érdemeltek az Ady, a Művészeti és a Iosif Vulcan líceumok. ...

A cikk írója: Ciucur Losonczi Antonius

A videó itt tekinthető meg