Krisztusi üzenet betlehemes játékkal

A nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola 5-8 osztályos diákjainak egy csoportja Taut Eliza tanárnő segítségével összeállított egy betlehemes játékot, amit az elmúlt időszakban több helyszínen mutatott be.

Csütörtökön délelőtt a Szacsvay iskola elemi osztályos tanulói tekinthették meg a mintegy negyed órás produkciót, majd az előadók átmentek a váradi 1. számú kisegítő iskolába, késő délután pedig egy belvárosi vendéglőben szülők egy csoportja láthatja a gyerekek betlehemes játékát. Mindezeket az információkat Taut Eliza tanárnőtől, a program irányítójától tudtuk meg a Szacsvayban tartott előadás előtt. A tanárnő elmondta, hogy a magyarországi Székelykapu, zöld kapu nevezetű pályázaton vettek részt, amely egy közép-európai civilizációs pályázat része. A kezdeményező Németország volt, ahol Csillagénekesek elnevezés alatt hosszú ideje fut egy program, aminek lényege, hogy a decemberi időszakban gyermekek betlehemi játékokat mutassanak meg.  ...

A cikk írója: Pap István