Népmesei világ rajzokban

A berettyóújfalui tűzzománc- és mézeskalács művész, Kolozsvári Donkó Rebeka illusztrációiból nyílt kiállítás szeptember 26-án a váradi Szacsvay Imre Iskola főépületében.

A kiállításmegnyitón Kecse Gabriella, a Szacsvay iskola aligazgatónője köszöntötte a megjelenteket, köztük magát az alkotót is. Az aligazgató elmondta, hogy a tárlat a Magyar Népi Kultúra Napja alkalmából az iskola által szervezett programok sorába illeszkedik. A Berettyóújfaluban élő Donkó Rebekáról elárulta, hogy főként tűzzománc és mézeskalács-művész, könyvillusztrátor, aki ezúttal papír alapú munkáit hozta el. „Az alkotások önmagukért beszélnek, a tiszta lélek sugárzik ezekből az alkotásokból, ami minden egyes munka mögött ott van. Minden egyes alkotást szemléltető eszközként oda adnék magyarul oktató embereknek, hogy ezzel oktassanak balladát, népmesét, népmondát” – méltatta a rajzokat az aligazgató, hozzátéve, hogy a Szacsvay iskola az első oktatási intézmény, ahol ezek a munkák láthatók. A művésznő a tárlatnyitón kijelentette, hogy balladákat, népmeséket, népmondákat feldolgozó illusztrációinak szinte a teljes sorozatát elhozta erre a kiállításra, majd hozzátette, hogy illusztrációi nem eladásra vannak szánva, hiszen neki az a célja, hogy lehetőleg minél több ember láthassa ezeket az illusztrációkat. A csütörtökön megnyílt tárlat egy hónapig lesz látható a Szacsvay iskola aulájában.

A cikk írója: Pap István