Íróvendégei voltak a Szacsvay iskolának

Nagyvárad- Csütörtökön Gáspár Ferenc és Cselenyák Imre személyében a Magyar Írószövetség két tagja vendégeskedett a Szacsvay Imre Általános Iskolában. Visszatérő látogatók, irodalomról s történelemről tartottak interaktív előadásokat VII. osztályosoknak szemléltető eszközök segítségével.

Negyedik alkalommal vendégeskedett a váradi Szacsvay Imre Általános Iskolában Gáspár Ferenc és Cselenyák Imre, a Magyar Írószövetség két tagja- korábban Szélesi Sándor kollegájukat is magukat hozták-, ahol Pásztor Gabriella igazgatónő és Kecse Gabriella aligazgatónő fogadták őket nagy szeretettel. Vraukó Ilona nyíregyházi könyvtáros lelkes szervezésének betudhatóan a Kárpát-medence számos településének (Nagykároly, Kálmánd, Szék, Várpalota stb.) iskoláiban megfordultak már az elmúlt években azzal a céllal, hogy felkeltsék a gyermekek érdeklődését az irodalom és történelem iránt, illetve kedvet kapjanak az olvasáshoz. Nagyváradra Tavaszi Hajnalnak, a Bihar Megyei Könyvtár aligazgatójának köszönhetően jutottak el. Gáspár Ferenc kalandregényei az Anjou-, illetve a középkorban játszódnak, míg Cselenyák Imre az ókorból és 18-19. századból merít ihletet.

Szerző: Ciucur Losonczi Antonius