Iskolai ráhangolódás a Bunyitayban

Szeptember első napjaiban különös izgatottság, az ismeretlennel szembeni szorongás tölti el az iskolába először belépő gyerekeket. Az előkészítős gyerekek nemcsak teljesen új közösségbe csöppennek, hanem megváltozott szabályrendszer szerint kell éljenek. Az intézményi környezet megváltozása nagyobb önállósággal és új barátok keresésével társul.

Nagy Judit, a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola pedagógusa előkészítős kisdiákjaiban ezeket a félelmeket igyekezett oldani, illetve a bizonytalanság érzését a biztonságérzettel felváltani. Ismerkedős alkalmát a Bunyitay könyvtárba szervezte, péntek délután. Az iskolába igyekvő kisdiákok professzionálisan felépített és levezett tevékenységekben vehettek részt. Vidám, zenés-táncos játékok keretében ismerkedhettek meg egymással, amelynek méltó helyszíne volt a tudás birodalma, a könyvtár.

A cikk írója: Szolár Éva

A cikk itt is olvasható