CERERE DE OFERTĂ servicii de catering
VIZUALIZAREA LUCRĂRILOR:
Candidații care solicită vizualizarea lucrărilor scrise la probele susținute la Examenul de Evaluare Națională 2024, vor putea vizualiza aceste lucrări în perioada 16-17.07.2024.
Programarea candidaților pentru vizualizarea lucrărilor va fi comunicată unităților de învățământ care au astfel de solicitări.
Cererile pentru vizualizarea lucrărilor se pot depune personal la secretariatul Școlii "Szacsvay Imre" Oradea, în data de 11-12.07.2024, între orele 9:00-16:00
Rezultatele înainte de contestații
- Contestațiile pot fi depuse la centrele de examen sau transmise prin mijloace electronice, în zilele de 3 iulie (în intervalul orar 16:00 - 19:00) și 4 iulie (în intervalul orar 8:00 - 12:00).
Adresa de mail: enszacsvay@gmail.com
- Elevii care depun/transmit contestațiile completează, semnează și depun/transmit și o declarație-tip în care se menționează că au luat cunoștință că nota acordată ca urmare a soluționării contestației poate modifica, după caz, nota inițială, prin creștere sau descreștere. Documentele sunt semnate și de către părinții/reprezentanții legali ai elevilor minori.
- Rezultatele finale vor fi afișate marți, 9 iulie.
A gimnáziumi tanárok bemutatkozó videói
Az előkészítős tanítók bemutatkozó videói
6. A gyermeki agresszivitásról
14. A virtuális barátság veszélyei
Díjkiosztással egybekötött ünnepséggel ért véget a XXIII. Festum Varadinum ünnepségsorozat a Szigligeti Színházban, amelynek keretében iskolánk is díjat kapott, a tavalyi évben szervezett sikeres rendezvények szervezése miatt.
A magyar pedagógiában több mint egy évszázada vert gyökeret az a természetközeli gondolkodás, amely során a tanulás helyszíne a szabad levegő, az erdő, a mező és a folyópart lett. Az iparosodással és az urbanizációval a városi gyermek számára kiemelt jelentőségűvé vált a környezeti nevelés, hiszen a természetet és az élőlényeket elsősorban könyvekből – manapság képernyőről és hallott szóból – ismeri. A Szacsvay iskola pedagógusainak célja a szentjobbi kirándulással éppen ennek a szemléletnek a felváltása: az osztálytermi tanulást és a tanmenet száraz tananyagát helyettesíteni az érzékszerveken keresztüli megtapasztalással. Az iskola részéről három előkészítő osztály pedagógusai (Nagy Judit, Csengeri Bicsak Aranka, Fóris Edina) és kisdiákjai vettek részt a szabad levegős iskolán. Ez részben egy Erasmus+ projekt keretein belül történt, amelynek az eltűnőben lévő mesterségek feltámasztása és megismertetése a célja.
A cikk írója: Szolár Éva